Our Lady of Sorrows Sport Programs

Home
 Mon 02/03/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLS Gym 5:00p 6:15p  7th Boys Practice    SP 
6:15p 7:30p  8th Girls Practice    SP 
7:30p 9:00p  8th Boys Blue Practice    CP 
7:30p 9:00p  8th Boys White Practice    CP 
 Tue 02/04/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLS Gym 5:00p 6:15p  7th Girls Practice    SP 
6:15p 7:30p  5th Boys Practice    SP 
7:30p 9:00p  6th Girls Practice    SP 
 Wed 02/05/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLS Gym 6:15p 7:30p  7th Boys Practice    SP 
7:30p 9:00p  8th Boys Blue Practice    SP 
7:30p 9:00p  8th Boys White Practice    SP 
 Thu 02/06/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLS Gym 5:00p 6:15p  5th Girls Practice    SP 
7:30p 9:00p  6th Boys Blue Practice    SP 
 Fri 02/07/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
OLS Gym 5:00p 6:15p  6th Girls Practice    SP 
6:15p 7:30p  8th Girls Practice    SP 
7:30p 9:00p  6th Boys White Practice    SP 
 Sat 02/08/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Salesian HS-Holy Name NR 1:00p 2:15p  Holy Name-New Roch 8CO1 Game 8th Boys White from 2:15p  KW 
Bedford Road School 2:15p 3:30p  Holy Innocents-Plvl White 6CO2 Game 6th Boys Blue    
Corpus Christi 9:15a 10:30a  St. John Bosco 5CO1 Game 5th Boys   CL 
OLS Gym 8:15a 9:45a  7th Boys Practice    CP 
9:30a 10:45a  7th Girls Concession  "Vembenil, Fontana"  JB 
9:45a 11:00a  8th Girls Practice    CP 
10:45a 12:00p  8th Boys Blue Concession  "Chapman, Worrell"  SP 
11:00a 12:15p  5th Girls Practice    CP 
12:00p 1:15p  6th Girls Concession  "Owens, Ryan, C."  SP 
1:15p 2:30p  6th Boys White Concession  "Stabile, Allen"  SP 
2:30p 4:00p  6th Girls Practice    CP 
2:30p 3:45p  5th Girls Concession  "Veneziano, Novak"  SP 
3:45p 5:00p  8th Girls Concession  "Reyes, Mayo"  SP 
4:00p 5:30p  6th Boys White Practice    CP 
5:30p 7:00p  6th Boys Blue Practice    SP 
Our Lady of Sorrows 9:30a 10:45a  7th Girls Game IC-Irvington 7GB1   ICI 
10:45a 12:00p  8th Boys Blue Game Transfiguration 8CO2   RS 
12:00p 1:15p  6th Girls Game St. Lawrence-Brewster 6GCO2   SP 
1:15p 2:30p  6th Boys White Game IC-Tuckahoe White 6CO1   JB 
2:30p 3:45p  5th Girls Game Resurrection-Rye Green 5GCO2    
3:45p 5:00p  8th Girls Game Transfiguration 8GCO2   RS 
 Sun 02/09/2020 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
St. Theresa-Briarcliff 5:45p 7:00p  St. Theresa-Brclf Red 7B2 Game 7th Boys   TG 
OLO Loretto-Garrison Sch 3:45p 5:00p  OLO Loretto-Garrsn 8GCO2 Game 8th Girls   JM 
St. Augustine-Larchmont 2:30p 3:45p  St. Augustine-Larch Green 12V2 Game High School Boys Varsity   CK 
St. Ann-Ossining 1:30p 2:45p  St. Ann-Ossining CN 7GB1 Game 7th Girls    
OLS Gym 12:00p 1:30p  7th Girls Practice    CP 
1:00p 2:15p  5th Boys Concession  "Kaplan, Duffy"  SP 
1:30p 3:00p  8th Boys Blue Practice    CP 
2:15p 3:30p  6th Boys White Concession  "Baumstark, Cosgrove"  SP 
3:00p 4:30p  8th Boys White Practice    CP 
3:30p 4:45p  6th Boys Blue Concession  "Doherty, Cave"  SP 
4:30p 6:00p  5th Girls Practice    CP 
4:45p 6:00p  8th Boys Blue Concession  "Panarella, Dowicz"  SP 
Our Lady of Sorrows 1:00p 2:15p  5th Boys Game OLO Mercy- Orange CN 5CO1   CL 
2:15p 3:30p  6th Boys White Game St. Eugene-Yonkers Blue 6CO1   JB 
3:30p 4:45p  6th Boys Blue Game IC-Tuckahoe Blue 6CO2   AC 
6:00p 7:15p  8th Boys White Game St. John Bosco 8CO1 Bosco 8CO1 withdrew from League  SP